Vltavská informační centra nespí.

4. leden 2018 10:05:08

Vltavské InfoPointy, informační centra, která jsou hlavními obslužnými místy pro turisty na plavební trase Stezky řeky Vltavy mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou, Purkarcem, vodním dílem Hněvkovice, Týnem nad Vltavou a Koloději nad Lužnicí, po své úspěšné loňské provozní premiéře rozhodně neusnula zimním spánkem. Pro své návštěvníky již nyní připravují některé novinky.

Díky InfoPointům a originálnímu rezervačnímu systému zážitků si na jednom místě můžou návštěvníci zajistit vyhlídkovou plavbu, nebo si půjčit loď, jízdní kolo a další sportovní vybavení, občerstvit se a získat veškeré informace o turistických zajímavostech. Trasy výletníků mohou být různě dlouhé a programově nesmírně pestré. Destinace nabízí současně dlouhodobé pobyty, včetně letních dovolených. V InfoPointech si lze zapůjčit různé druhy kol včetně tandemů nebo elektrokol, paddleboardy, in-line brusle, koloběžky, rafty a lodě.

„Zvažujeme, že rozšíříme nabídku našich vyhlídkových plaveb na Hlubokou o další den,“ prozradil šéf InfoPointu v Týně nad Vltavou David Machart. V plánech je i výstavba týnského kapitanátu, kde by se služby turistům sdružily. Avizovaný už byl záměr rozšířit týnské přístaviště, včetně nového mola, a vylepšit je tak, aby sloužilo i pro největší výletní lodě v oblasti. Podíl zde má mít Povodí Vltavy. „U nás počítáme se všemi výletními plavbami, které už jsme na vodě kolem Týna nad Vltavou zavedli,“ dodal Machart.

V Českých Budějovicích zaujaly možnosti plavby ze Slepého ramene Malše. Letos by mělo vzniknout nové, pohodlnější molo. Ukázalo se také, že je zájem o večerní vyjížďky po vodě. Proto se prodlouží čas na večerní plavbu.